O aplikaci

Aplikace je určena uživatelům s pohybovým omezením, kteří hledají rychlou cestu, jak ovládat počítač a mobilní telefon, ať jsou ve zdravotnických zařízeních nebo v domácnostech.  Zapotřebí je pouze

 • mobilní telefon se systémem Android
 • internet a počítač (pokud si uživatel přeje ovládat počítač)

 

Co aplikace uživateli IHNED přináší…

Pozn.: Aplikace je k dispozici ke stažení zdarma a ihned. Je to naše vstřícnost klientům v nelehkých situacích, kdy si můžete ihned, zdarma a bez čekání vyzkoušet funkčnost na svých dostupných mobilních zařízeních a vybrat si tak potřebnou funkcionalitu s maximální volností a bez dalších nákladů. Pakliže Vám bude byť jen jednoduchá funkce vyhovovat, budeme rádi, že Vám tak naše vynaložená energie pomohla. To zda Vám aplikace vyhovuje posuďte vlastním testováním. Stejně tak se sami rozhodněte, zda aplikaci potřebujete nebo ne. Aplikace je dostupná tak jak je – „AS IS“.

Ovládání telefonu

Telefon je možné nastavit do automatického režimu. V automatickém režimu stačí uživateli pro komunikaci s blízkými mít u sebe pouze telefon a spuštěnou aplikaci AID 1.

Situace: uživatel využije pouze telefon 

 • Automaticky přijme příchozí volání – hovor
 • Nastaví se automaticky hlasitý odposlech
 • Přečte nahlas přijatou zprávu (závisí na dostupné a nastavené jazykové sadě v telefonu)
 • Hlasovým povelem uživatele, například „Volej brácha“ telefon zavolá na telefonní číslo – Brácha a nastaví reproduktor na hlasitý odposlech

Telefon je možné ale ovládat také prostřednictví PC aplikace, kdy uživatel získává dále tyto funkce

telefonalone

Situace: uživatel využije - Telefon a PC aplikace

 • Možnost vybrat si propojení telefonu s PC pomocí WiFi nebo Bluetooth
 • Přijímání, odesílání, správa SMS
 • Ovládání hovoru – přijímání, volání, položení
 • Zjištění nepřijatého hovoru, poslední nepřečtené SMS, apod.
 • Správa vlastních kontaktů v PC aplikaci
 • Možnost zaslání přednastavené zprávy – jedním kliknutím
 • Ovládání užitečných funkcí telefonu – kontrast, restart wifi, hlasitost telefonu, apod.
 • Diktování SMS hlasem a přepis nadiktovaných slov do textu

Ovládání počítače

 • Ovládání HLASEM – Vzájemným propojením PC aplikace a mobilní aplikace uživatel získává možnost IHNED ovládat počítač nejrůznějšími způsoby, například svým hlasem. Uživatel také významně rozšiřuje své dosavadní prostředky, kterými ovládá počítač.
 • Ovládání PC pomocí klíčových slov – například po vyřknutí slova „Word“ se dle příslušného nastavení otevře uživateli program Word.
 • Ovládání pohybu kurzoru a klikání myši hlasem – například po vyřknutí slova „Left“ kurzor jede doleva. Po vyřknutí „Doleva 50″ se kurzor přesune o 50 jednotek směrem doleva, po vyřknutí „Double“ se provede v počítači dvojitý klik myši.
 • Klikání hlasem a dotykem – speciální režim pro snadné klikání hlasem nebo dotykem na displej telefonupcappalone

 

 

 


 

Aplikace AID1

je především naše snaha pomoci uživatelům v nelehkých životních situacích a to například když se člověk nachází v nemocnici – v situaci, kdy je plně odkázán na pomoc zdravotnického personálu a když je zapotřebí najít například rychlý komunikační prostředek k tomu, aby byl v kontaktu s rodinou. AID-1 má mnoho funkcí zdarma a je ihned ke stažení. Může Vám pomoci zdarma, rychle a to pouhým stažením a nainstalováním do telefonu s Androidem. Aplikaci lze kombinovat s dalšími aplikacemi. V případě, že se Vám bude jakákoli funkce hodit, budeme rádi, že náš neustálý vývoj přispívá k Vaši větší pohodě.

Naše aplikace je alternativou.

Tu můžete ihned vyzkoušet, protože řada funkcí je poskytována zdarma a je k dispozici kdykoli ke stažení na tomto webu – je to naše snaha pomoci Vám IHNED, což například v nemocnicích víme, že je to to nejdůležitější – mít alternativy a jakoukoli pomoc po ruce co nejdříve a co možná nejjednodušeji.

Po vyzkoušení a ujištění se, že toto je pro Vás to pravé je řada rozšířených funkcí k dispozici za dostupnou hodnotu, která je uvedena na stránkách AID-1. Zaplacením této dostupné hodnoty podporujete neustálý vývoj této aplikace.

Přejeme Vám co nejlepší zvládnutí situace ve které se nacházíte.

Vhodné mobilní telefony:

Uživatelé mají k dispozici například tyto mobilní telefony (například tyto se nám podařilo zjistit) :
– Samsung Galaxy S3 mini, číslo modelu: GT-I8190N, Verze Android: 4.1.2
– Motorola HD MB886, Verze systému Android 4.2.2
– HUAWEI Y360-U61, Verze systému Android 4.4.2., verze hardware VER A
– HTC DESIRE X – Sense 4+, Android: 4.1.1, nutno použít SD kartu
– Honor 4C model:CHM-U01
Model=CHM-U01, Android 4.4.2
– SONY XPERIA model LT25i, Android: 4.3

Pro spuštění aplikace potřebujete mít v Androidu (telefonu) google účet, wifi a internet.
Stabilita připojení závisí samozřejmě na poskytovateli připojení, druhu připojení – wifi, bluetooth a stabilitě síťových prvků u Vás.

Vyzkoušení aplikace je ZDARMA a nejzákladnější funkce jsou k dispozici také zdarma, můžete si tak plně vyzkoušet vhodnost Vaši aplikace před jejím pořízením.

Sledujte zákaznické forum, napište nám o přístup a sledujte tak nejnovější informace o změnách funkcí – u nových aplikací. Udržujte aplikace a informace aktualizované, abychom mohli včas a efektivně reagovat na Vaše podněty. Využívejte vždy jednu – aktuální verzi aplikace

 

Informace

 • Ovládání hlasem je nastaveno tak, aby i uživatelé, kteří nemohou mluvit příliš hlasitě mohli tuto aplikaci využívat. Citlivost je tedy této situaci přizpůsobena a ovládání hlasem je proto efektivní v klidném prostředí
 • Pokud se rozhodnete pro vzájemné propojení PC a telefonu využít WiFi, je zapotřebí uvážit vlastnosti dostupného WiFi připojení, například dostupnost sítě, rychlost přenosu dat, kolísání parametrů sítě, apod.
 • Využíváte systém doposud ve zdravotnickém zařízení a přecházíte domů? Máme pro Vás další rozšíření aplikace a to o ovládání zařízení v domácnosti – televize, světla, větrák, topení, klimatizace, apod. Kontaktujte nás a rozšiřte si aplikaci o další moduly.
 • Realizujeme neustálý vývoj

 

 Pozor: aplikace je nedostupná a nahrazena je projektem Diktovačka.cz