Instalace

K instalaci a provozu aplikace je zapotřebí Počítač, telefon(Android) a internetové připojení (u počítače i telefonu, WiFi), doporučujeme provádět akce v internetovém prohlížeči Mozilla.

Pokud jste se ještě neregistrovali, pak pro získání aplikace proveďte registraci  kliknutím na zelené tlačítko:

Jakmile provedete úspěšnou registraci, pokračujte dále:


Pozor → Pokud si přejete používat jen mobilní aplikaci, pak nejdříve nainstalujte mobilní aplikaci a až poté kdykoli aplikaci do PC.


1. Instalace mobilní aplikace do telefonu se systémem ANDROID

a. Připojte telefon k internetu a k WiFi

b. Povolte v nastavení telefonu možnost stahovat aplikace z cizích zdrojů (tzn. zdroje mimo Google play market)

c. Otevřete Email, který jste od nás obdrželi při úvodní registraci. Pokud jste se ještě neregistrovali, klikněte ZDE

d. Klikněte v mobilním telefonu – v doručeném registračním emailu na odkaz pro stažení mobilní aplikace (Doporučujeme provádět tuto operaci v mobilním prohlížeči Mozilla)

     V případě, že se po kliknutí na odkaz nezačne aplikace stahovat, odkaz z emailu okopírujte a vložte do internetového prohlížeče v mobilním telefonu. V případě, že Váš běžný internetový prohlížeč v mobilním telefonu neumožňuje stažení souboru, (soubor nejde instalovat), použijte mobilní prohlížeč, např. Mozilla. Mozilla je ke stažení na Android marketu zdarma – zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.firefox

e. Po úspěšném stažení nainstalujte a spusťte mobilní aplikaci ve Vašem telefonu

Tip1: Klikněte na tlačítko s nápisem „m“ pro vyvolání MENU aplikace

Tip2: Klikněte na položku „Hl. nastavení“  a přepněte aplikaci do žádaného jazyku, tzn například CZ pro Češtinu (důležité pro ovládání v CZ jazyce)

Tip3: Klikněte na tlačítko s nápisem „m“ pro vyvolání menu aplikace a dále na položku „Hl. stránka“ pro návrat na hlavní stránku

Tip4: Vyzkoušejte vytočení telefonního čísla u některého z Vašich kontaktů. Pro volání kontaktu „brácha“ Vyslovte zvolené klíčové slovo (např. STORY) a poté název akce a název kontaktu (VOLEJ BRÁCHA)

Tip5: Vyzkoušejte automatické přijetí příchozího hovoru


2. Instalace PC aplikace (Windows, MAC, Linux)

Pokud jste úspěšně nainstalovali mobilní aplikaci a spustili ji ve Vašem telefonu, pokračujte dále:

a. Nejprve nainstalujte oficiální Java JDK pro Váš operační systém, klikněte ZDE 

( Hned v první tabulce s nadpisem Java SE Development Kit 7u75 ještě před stažením samotného souboru zaškrtněte hlášku : Accept License Agreement a       vyberte soubor dle Vašeho operačního systému – například klikněte na modře zabarvený soubor u názvu Windows x64  v případě, že máte 64 bitový systém Windows. Soubor stáhněte do Vašeho počítače, spusťte a nainstalujte). Následující obrázek ukazuje, který soubor máte nainstalovat:javakit

b. Až po úspěšném provedení předchozího bodu. otevřete ve Vašem počítači email, který jste od nás obdrželi při registraci

c. Klikněte v počítači – v doručeném emailu – na odkaz pro stažení PC aplikace

     V případě, že se po kliknutí na odkaz nezačne aplikace stahovat, odkaz z emailu okopírujte a vložte do internetového prohlížeče v počítači. 

d. Po úspěšném stažení souboru vložte tento soubor do adresáře, kde si přejete spouštět PC aplikaci a spusťte jej


 Pozor: aplikace je nedostupná a nahrazena je projektem Diktovačka.cz